K vybavení tiny housu je možné přistupovat různě. Někdo si sežene libovolnou postel, stůl, židli a skříňku, do prostoru je rozmístí podle intuice a je hotovo. Takové řešení může být finančně výhodné a plně funkční. Pokud má ale být prostor dobře využit a vše má ladit do příjemného celku, je potřeba využít představivost a papír. Nebo si můžete práci ulehčit a využít některé bezplatné nástroje, které nabízejí obrovskou škálu možností.

Biano Studio

Biano Studio je jednoduchý on-line nástroj, s jehož pomocí snadno zjistíte, který nábytek se k sobě hodí a který ne. To samé platí také o dekoracích.

Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že jde o nástroj vyhledávače nábytku Biano.com, o kterém jsme psali v článku „Jak najít ideální nábytek do tiny housu“. Interiér si můžete nakombinovat ze zboží, které můžete rovnou také objednat. Výsledkem vaší práce tak nebude návrh krásného, ale nerealizovatelného interiéru, ale návrh praktický. Nástroj je navíc v češtině.

Biano Studio naleznete na stráncewww.biano.cz/studio.

Zdroj: Biano.com

Planner 5D

Planner 5D patří k nejpůsobivějším nástrojům, které můžete využívat bezplatně. Stačí si vytvořit plánek, rozmístit nábytek a přepnout do 3D zobrazení. Pak už jen stačí doplnit okna a dveře, případně doladit barvy nábytku. Můžete tak mít profesionální vizualizaci i bez rozsáhlých znalostí bytového designu nebo práce s počítačem.

Své nápady můžete také diskutovat s velkou komunitou amatérských designérů a využít jejich zkušenosti, nápady a vychytávky.

Výhodou je také možnost vytváření pater, takže si v něm můžete navrhnout i tiny housy s vyvýšenými prostory například na spaní.

Nevýhodou je však absence češtiny a hlavně to, že bezplatně máte k dispozici jen základní sadu nábytku. Pokud potřebujete jiný, musíte si rozšíření zakoupit. Ani tak ale nebude obsahovat vše, co je dnes na trhu.

Planner 5D naleznete na stránkách planner5d.com.

Zdroj: Planner5D.com

Floor planer

Na první pohled jde o nástroj velmi podobný Planner 5D. V základní variantě je také zdarma. 3D vizualizace ale není tak působivá.

Floor planer je tak vhodný zejména pro vytváření 2D plánku rozmístění nábytku tak, aby se vám do interiéru vše vešlo. Po přepnutí do 3D je pak celkem dobře vidět, jestli se budete moci po prostoru dobře pohybovat a nic vám nebude překážet.

Vývojáři tohoto nástroje mají již 15 let zkušeností a již ho využilo přes 25 milionů lidí.

Také u tohoto nástroje je nevýhodou absence češtiny a nutnost dokupovat pokročilejší funkce.

Floor planer naleznete na stránkách floorplanner.com.

Zdroj: Florplanner.com

ColorSnap Visualizer

Máte již zařízený interiér a hrajete si s myšlenkou na nějakou změnu? Mobilní aplikace ColorSnap Visualizer vám s tím může hodně pomoci. Stačí váš interiér vyfotit a pak můžete snadno měnit barvy stěn i vybavení.

Nalezení ideální barevné kombinace je tak jednoduché a hlavně zábavné. Snadno porovnáte světlejší a tmavší varianty a můžete vyzkoušet i nápady, které považujete za šílené. Občas i takové nakonec vypadají překvapivě dobře.

Více informací naleznete na stránkách aplikace: www.sherwin-williams.com.

Zdroj: sherwin-williams.com