Je mladá, krásná, žije v tiny housu a píše o tom blog. Už jen to vás navnadí, abyste si s chutí přečetli její texty. V úvodu svého příběhu píše: „Pokud vás zajímá alternativní životní styl, který odlehčí vaší peněžence a dovolí vám žít život vašich snů, jste tu správně.“

„Je tomu pět let,“ píše autorka blogu, „co jsem, podobně tak jako mnoho mých kamarádů, žila a pracovala od výplaty k výplatě v mizerném zaměstnání. Nikdy jsem nebyla schopná ušetřit nějaké peníze, splatit svůj studentský dluh nebo jet na dovolenou. Šlapala jsem doslova s vodou až po krk a také po svých snech.“ Protože to prostě byla norma, vysvětluje.

Svůj dům si vzala na cesty s sebou

V roce 2013 se odhodlala ke změně. Chtěla cestovat po světě a živit se psaním, ale nemínila přespávat v hotelech. Jednoduše si postavila dům, který si vzala s sebou. Hned první rok po postavení si dům na kolech připsal více než 40 000 kilometrů. V dalších letech „se podíval“ do třiceti států USA či pěti kanadských provincií.

„Na cestě jsem potkala desítky stejně smýšlejících lidí, kteří přijali odlišný životní styl. Inspirovali mě vytrvat, protože je to někdy obtížné zvolit cestu odlišnou od toho, co společnost považuje za normu.“ Autorku z tohoto důvodu napadlo sdílet své zkušenosti, ale i příběhy a postřehy jiných, ale i chyby, včetně toho, co na svém bydlení nenávidí, na blogu. Ten brzy zaznamenal velkou mediální popularitu a sebíral i několik ocenění. Lidé prý na myšlenku „zmenšování“, nejen bydlení, ale i finanční zátěže či hromadění věcí, reagovali nebývale dobře. Blog začal autorce již za rok docela slušně vydělávat, o čtyři roky později splatila studentský dluh. Na cesty se nyní může vydávat několikrát ročně.

„Život je větší, když žijete v malém!“

Takové heslo si pro svůj blog zvolila. „Americký sen (velký dům, bílý plot, luxusní auto a podobně) není klíčem ke štěstí. Ve skutečnosti vás tento koncept donutí strávit celý život pronásledováním něčeho, co vlastně neexistuje. Je lepší najít štěstí za méně. Štěstí je opravdu všechno. Cením si svého času, vášní a zážitků víc než svého majetku. Můj domek, který se může většině zdát skromný, mi přinesl více štěstí než jakýkoli jiný prostor, který jsem kdy nazývala „domovem“. A i když vím, že život v tiny housu není pro každého, domnívám se, že „vyčištění prostoru“ má mnoho výhod, a to nejen v našich domovech, ale také v našich životech a myslích,“ uzavírá autorka.

Redakčně zpracováno dle: https://tinyhousegiantjourney.com/about/