Cabin ANNA patří mezi velmi výjimečné tiny housy určené skutečným milovníkům přírody. Díky své konstrukci umožňuje majiteli spát ve své posteli přímo pod hvězdami.

Projekt je dílem oceňovaného architektonického designéra Caspara Scholse, který v tomto případě vycházel ze svého staršího konceptu zahradního domku, který pro své rodiče vyrobil z kůlny.

Zdroj: cabin-anna.com

Tiny house je tvořen třemi částmi. Na základní konstrukci jsou umístěny dvě poloviny skeletu, které se pohybují na kolečkách. Díky tomu je možné během krátké chvíle odstranit boční stěny i střechu a stát se součástí okolního prostředí. Stejně rychle je pak možné tiny house opět uzavřít a schovat se před nepřízní počasí. Zcela otevřít lze obývací pokoj i ložnici.

Strukturální integritu a pevnost zajišťuje konstrukce z vnitrozemské douglasky (více o ní najdete na Wikipedii). Interiér je pak z břízy a exteriér z vnitrozemského modřínu.

Obyvatelům je k dispozici koupelna se sprchovým koutem, WC, plně vybavená kuchyň a v rámci možností i velký úložný prostor. V nepohyblivé části je pak mezipatro s prostorem pro druhou postel. Do Cabin ANNA je možné instalovat také ústřední topení.

Zdroj: cabin-anna.com

Cabin ANNA je lehká a flexibilní. Pro své umístění nepotřebuje základy, ale v určitých případech je vhodné přichycení k zemním vrutům.

Výrobcem tohoto tiny housu je Cabin ANNA z Hertogenboschu v Nizozemsku (www.cabin-anna.com).