Někdy se člověk dostane do stavu, kdy ho stávající zaběhnutý způsob života nebaví. Necítí se šťasten. Pokud pro to nic neuděláte situace asi lepší nebude. Někdy stačí změnit jen způsob pohledu na svět. Jindy si dodáte odvahu a jdete věci opravdu měnit.

Podívejme se, jak se dá propojit svět minimalistického bydlení s živobytím. Řekněme, že prodáte svůj byt, dům nebo jen opustíte pronajímaný byt. Pravda nějaké peníze potřebujete, ale nejsou to velké miliony. Vyberete si malý domeček, který se dá snadno převést. Může vypadat třeba takto:

Ten Vás vyjde maximálně nad milion korun. Starší se dá sehnat i za polovinu. Pokud celou sumu nemáte, nevadí. Můžete si část půjčit, s tím vám pomůžeme . Pak měsíčně nebudete splácet více než platíte nájem ve středně velkém městě. A co dál? Přikoupíte si ještě food box. Je to další malý snadno přemístitelný domek nebo food truck.

Domluvíte si na letní sezónu zajímavé místo někde u rybníka nebo na horách, kde se pohybují lidé, kteří ocení vaši zajímavou nabídku pokrmů a nápojů. Na daném místě budete fungovat buď celoročně, sezónně nebo oceníte snadnou možnost změny místa a prostě strávíte zimní sezónu na horách a letní u vody. Peníze na živobytí a na splátky si s vaším novým podnikáním s food boxem vyděláte snadno. Chce to jen odvahu a chuť začít, rádi vám pomůžeme najít místo a poradíme s celým procesem.