Systém Magnet Waveline, který vyvinula společnost Sea Wave Energy Limited je levným a k přírodě šetrným zdrojem elektrické energie. Systém Magnet Waveline ve tvaru páteře je plovoucí zařízení, které přeměňuje pohyb vln na elektrickou energii.

Prototyp byl v listopadu roku 2021 převezen do zátoky Larnaka na Kypru kde proběhl první výzkum a zkoušky na moři. Začátkem roku 2022 zveřejnila společnost Sea Wave Energy Limited koncepční návrh nejnovějšího magnetu Waveline. Dle výzkumů a testů, které společnost Sea Wave Energy Limited provedla je zařízení schopné vyrábět značné množství energie za nízkou cenu a šetrně k přírodě.

 

 

Systém Magnet Waveline se skládá z několika plovoucích plošin, které jsou spojeny centrálním elektrickým systémem a tak kopírují pohyb vln. Díky lehké a jednoduché konstrukci jsou náklady na výrobu a přepravu nízké a navíc může být vyrobena z recyklovaných materiálů. Odhad společnosti Sea Wave Energy Limited je, že za vhodných podmínek může jedno zařízení vyrobit až 100MW. Vše samozřejmě závisí na podmínkách- čím větší vlny tím více energie.

Zdroj: https://techsvet.cz  a  https://swel.eu