Souběžně se Stavebním veletrhem Brno 2023 proběhne již čtvrtý ročník Festivalu architektury. Hlavními tématy bude minimalistické bydlení a budoucnost stavitelství. V pavilonu P se v termínu 2.-4. 3. 2023 uskuteční výstava Tiny Housů, kde se vám představí české i zahraniční domky. Doprovodný program se samozřejmě bude věnovat přednáškám a diskuzím o efektivním využití prostoru.

Bydlení v malém prostoru se vším potřebným je v dnešní době pro velkou část mladých rodin nutnosti. Ceny nemovitostí jsou stále vysoké a výstavba nedostatečná. V dnešní době pokroku technologií je kladen velký důraz nejen na chytré a efektivní využití prostoru v domácnostech ale také na kvalitní a šetrné materiály.

Jaké je ale řešení napojení na sítě a odpad? Vejde se na pár metrů postel, pracovní stůl, koupelna a plně vybavená kuchyň? Jak to je s tepelnou izolací a energetickou soběstačností? Co stavební povolení a je zasíťovaný pozemek nutnost? Na kolik vůbec takové bydlení vyjde? Na tyto a všechny další otázky vám odpoví nejen přítomní odborníci a vystavovatelé ale také bohatý doprovodný program. Na místě bude k vidění více jak patnáct reálných domků, které můžete navštívit. Těšit se můžete například na Domeczech, Koma Modular, KUPSIPOSED, Mooble House a mnoho dalších. S námi z TinyHouseSpace.com se na festivalu taky určitě setkáte a už teď se na vás těšíme!