Máte pocit, že svět kolem nás je jako chobotnice, která Vás nenápadně obtáčí svými chapadly a neustále přitahuje a přitahuje.
Někdy člověk potřebuje jen uklidit pracovní stůl, vyhodit možná pár starých krámů. Uklidit si v hlavě, znamená uklidit si také kolem sebe a ve svém životě.
Chodíme do práce a vlastně možná ani nepřemýšlíme, že by vše mohlo být jiné a jednoduší.

Pokud vlastníte dům nebo byt jsou s tím spojené v poslední době rostoucí náklady na údržbu a zejména energetickou náročnost.

Pokud jste v nájmu, platíte nájem a rovněž k tomu energie.

V České republice jsou průměrné náklady na bydleni až 50% z platu.

Za posledních 20 let došlo k velkému technologickému vývoji v oblasti stavebních materiálů a technologií. To umožňuje nejen stavět moderní a chytré domy, ale také malé domečky.
Tiny house má mnoho výhod, pojďme se na ně podívat. V první řadě je to změna myšlení, budu mít jen to co opravdu potřebuji. Zbytečnosti se vám do malého domečku opravdu nevejdou. Tato změna myšlení Vám přinese nejen úsporu peněz, ale hlavně pohodu, která bude balancovat s udržitelností života na naši krásné planetě.

Woman Sitting in a Trailer Converted to a House on Wheels

Domeček si vyberete a zařídíte podle svého a náklady na jeho pořízení, stejně jako na jeho provoz budou zlomkem většího bydlení. A umístíte ho rovněž tam, kde se Vám bude líbit. Kolem jednoho milionu korun již jste schopni pořídit funkční hezký tiny house. Mnoho variant je i mobilních. Tedy budete mít pocit, že chcete být třeba v zimním období v blízkosti hor a v létě naopak u rybníka, není to nemožné.

Řada tiny housů umožnuje i fungování tzv off grid, bez připojení na sítě. Tak se snadno stanete méně závislým na rozmarech okolního světa nadnárodních společností a her světových velmocí.
To nejcennější co získáte je čas. Čas na sebe, na život tam kde chcete být. Tím , že ušetříte spoustu peněz zjistíte, že třeba změníte zaměstnání nebo nebudete muset pracovat tolik dní v týdnu. Vše ostatní je na vás.