Máte problémy s tím, jak efektivně spravovat prostor ve svém malém domě? Máte pocit, že není dostatek místa pro všechny vaše věci?

Zde je 9 tipů pro váš malý dům, které vám pomohou maximalizovat prostor a zjednodušit váš život:

  1. Zredukujte svůj majetek tím, že jej rozdělíte na nezbytné věci, nepotřebné věci a věci, které si můžete sdílet s ostatními. Držte se jen toho nezbytného a zbavte se věcí, které nepotřebujete, abyste udrželi váš prostor upravený a funkční.
  2. Každá věc v domě by měla plnit více účelů, aby váš dům byl co nejefektivnější. Zvažte nábytek, který může měnit svou funkci nebo má úložný prostor uvnitř, dekorace, které mohou sloužit i jako funkční vybavení apod.
  3. Využijte celý svůj prostor a snažte se využít každý centimetr vašeho domova. Mějte přehled o všech vašich věcech a zkontrolujte, zda je všechno funkční.
  4. Zvyšte úložný prostor přidáním patrových postelí nebo polic na stěnách pro uskladnění méně používaných věcí. Často používané předměty dejte na snadno dostupná místa.
  5. Využijte architektonické prvky pro úložný prostor. Personalizujte svůj prostor, aby co nejlépe odpovídal vašim potřebám.
  6. Ukládejte věci pod schody tak, že pod ně přidáte police nebo skříně, nebo dokonce přeměníte samotné schody na šuplíky.
  7. Vyberte si flexibilní nábytek, který můžete snadno skladovat, když ho nepoužíváte. Skládací nábytek se vejde do malých mezer nebo se zavěsí na stěnu.
  8. Najděte malé nevyužívané prostory a proměňte je v úložné řešení. Přidejte police do nepříliš přístupných prostorů, aby se staly funkčními.
  9. Udržujte prostory osvětlené přidáním svítidel na stěny nebo zavěšením ze stropu. Samozřejmostí jsou okna, která poskytují přirozené světlo a mohou vám také ušetřit energie.

Začněte tím, že omezíte množství vlastněných věcí a soustřeďte se na to, co opravdu potřebujete. Následně hledejte způsoby, jak efektivně uskladnit své věci, tak, aby odpovídalo vašemu každodennímu životnímu stylu. S těmito triky na skladování můžete využít každý centimetr prostoru ve vašem malém domě a žít život plný jednoduchosti, který jste si přáli.

brown wooden chairs and table

Zdroj: https://www.tinyhouse.com/