Tiny house může nabídnout mnohé. Velkorysý životní prostor k tomu ale nepatří. Proto mnozí obyvatelé řeší, jak svůj životní prostor zvětšit. Alespoň v teplých dnech to není složité.

Plocha před tiny housem – terasa

Nejběžnějším a nejjednodušším řešením je využívání zpevněné plochy přímo před tiny housem. Ta bývá nejčastěji dřevěná a sama o sobě může nabízet větší plochu než celý tiny house. Tato plocha bývá vybavena stoly, židlemi a slunečníky.

Pokud tento prostor lidé využívají i k práci, např. jako freelanceři nebo na tzv. home officu, stačí si sem dovést elektřinu prodlužovací šňůrou přímo z tiny housu, se kterým plocha většinou těsně sousedí. Tato šňůra by ale měla být certifikována k venkovnímu použití.

Takové řešení venkovních prostor je jednoduché a cenově nenáročné. Je ale nutné zajistit, aby byla plocha na rovné zemi, resp. aby žádný z rohů plochy nebyl ve vzduchu, a zároveň, aby se prkna tvořící podlahu neprohýbala. To je ovlivněno sílou prken a vzdáleností trámů nebo jiné konstrukce podpírající podlahu.

Altán

Zahradní altán patří k zajímavějším, ale pracnějším a cenově náročnějším variantám. Přinášejí ale větší komfort a není nutné ho za nepříznivého počasí skládat. Pokud je dostatečně velký, dokáže ochránit i nábytek uvnitř. Proto se do altánů umisťují například i čalouněné sedačky.

Nevýhodou je zvýšená pracnost při přemisťování, když majitel svůj tiny house stěhuje. Je tedy vhodnější variantou pro lidi, kteří chtějí na jednom místě žít po delší dobu.

Pokud má sloužit také k práci na počítači, je vhodné v něm mít elektřinu. Tu většinou stačí vyřešit solárním panelem s menší baterií. S vhodným řešením zdroje elektřiny vám rádi poradíme.

Existují ale i altány přenosné, které jsou cenově dostupné i snadno přemístitelné. Často mají i vlastní pouzdro, do kterého se skládají.

Komunitní společné prostory

Součástí tiny house komunit bývají také společné prostory. Mezi venkovní patří bazény, hřiště, grily nebo posezení. Vnitřní jsou pak klubovny a coworking centra, tedy místa, kde v jedné velké místnosti pracuje více lidí, nejčastěji na počítači. Někteří pracují na vlastních zakázkách, jiní spolupracují s ostatními, většinou ale oba způsoby kombinují.