Web insider.com vydal článek, jehož titulek v doslovném překladu zní: „26 fotek, které vás zklamou a ukážou hnusnou realitu života v tiny housech.“ Článek ale poukazuje spíše na to, že by lidé měli při plánování tiny housu přemýšlet a plánovat. To se skutečně majitelům prezentovaných tiny housů moc nepovedlo.“

Krkolomný přístup do patra

Server ukazuje žebřík, který je vhodný tak možná pro obratného desetiletého chlapce. Takový, který rozhodně nechcete zdolávat několikrát denně. Tato slabina vznikla však chybou plánování vnitřního rozvržení. V tiny housech je v naprosté většině případů využito schodiště mnohem pohodlnější, které přiléhá k jedné stěně a slouží zároveň jako úložný prostor.

„Horké“ spaní

Konstatování, že teplý vzduch stoupá, by asi nikoho nemělo překvapit. Znají to i majitelé podkrovních domů a nebo panelových bytů s okny na jih. Na rozdíl od těchto bytů ale mohou majitelé tiny housů prostor snadno odvětrávat. Kvalitní ventilace či klimatizace může problém rychle, levně a snadno vyřešit. Týká se to i dalšího konstatování o obecném přehřívání či naopak škodlivinách koncentrujících se rychleji na malém prostoru. Ano, obecně je pro malé prostory zásadní dobré větrání/vytápění/klimatizace. To je fakt, nikoliv závada.

Záchod v koupelně

Je pravdou, že na hygienické zázemí zbývá v tiny housech menší prostor, a tak je obvykle toaleta s koupelnou spojená, ostatně tak jako v mnoha „normálních“ domech a bytech, a zdaleka se nejedná jen o garsoniéry a nejmenší byty. Nic však nikoho nenutí k takovým extrémům jako na fotografii. Opět je pouze třeba dobře plánovat.

Těžko se udržuje pořádek

Základem je v dvacetimetrovém domově stejně jako v dvěstěmetrovém, aby vše mělo své místo a nic neleželo jen tak „na skříni“. V článku je použit příklad s malými dětmi, jak ale vědí všichni rodiče, děti jsou schopné za pět minut zaneřádit libovolně velký prostor. Ten malý ale má jednu výhodu – rychleji se vše uklidí. Rovněž další fotka s úložnými kontejnery ukazuje, jak by to nemělo vypadat, v takovém úložišti se skutečně těžko něco hledá. Tiny housy jsou určitým životním stylem lidí, kteří dokážou žít s minimem věcí. Pokud lpíte na množství oblečení, bot, elektroniky, knih a babiččině svátečním porcelánu, na tiny house raději zapomeňte.

Malá lednička, malý stůl, malý sporák

No…jste tak trochu v malém domě, ne? Vše v běžné velikosti se sem jednoduše nevejde, pokud ovšem víte, že některý spotřebič či vybavení je pro vás důležité (záliba ve vaření), nic vám nebrání si právě toto vybavení dopřát v běžné velikosti a zmenšit pro vás méně důležité věci.

Konstrukční a stavební vady

Rozsáhlá část článku je věnována možnostem, že dům nebude precizně zpracován a bude třeba oprav. To je ovšem stejný průšvih u tiny house, jako u jakékoliv jiné novostavby, jen ten obyčejný dům bude výrazně dražší. Stavební dozor je každopádně nezbytný. Mnoho konstrukčních vad vznikne v případě stavby svépomocí neodbornou prací majitelů, kteří nebrali v úvahu například namáhání konstrukce při převozu.