Na začátku by si na ně nikdo nevsadil. Nikdy nedrželi v ruce nářadí a jejich pracovní zaměření vyžaduje spíše hlavu než manuální zručnost. Přesto dokázali něco úžasného, do čeho se mnoho lidí nepustí.

Moderní, minimalistický a pohodlný domek z vyřazeného kontejneru

Na začátku byl záměr postavit tiny house z vyřazeného lodního kontejneru s celkovými náklady kolem 500 tis. Kč inspirovaný tzv. glampingu, o kterém jsme psali v článku „Fenomén jménem glamping“. Tiny house měl poskytovat vše, co člověk k běžnému životu potřebuje, ale v minimalistickém industriálním stylu, který majitelé vyznávají.

Lodní přepravní kontejner, jejichž popularita stále roste nejen v České republice, měl původně 12 metrů na délku. Majitelé ho celý rozřezali a zkrátili na 9 metrů, aby lépe zapadl do okolního prostoru. Vyšší konstrukci ponechali.

Postupně ho vybavili vším důležitým pro běžný život a nazvali ho Rocksky House. Leží u lesa, vody, polí a luk. Nabízí tak i ticho, které je v našich životech tak vzácné.

Off-grid

Rocksky House není připojen na žádné externí sítě. Je takzvaně off-grid. Elektřinu dodává solární panel, teplo krbová kamna a voda je zachycována při dešti. Ta je filtrovaná, není však pitná.

Dalo by se říci, že dům je zcela soběstačný a není potřeba do něj nic přivádět. To by ale nebyla úplná pravda. Dodávat je nutné pitnou vodu a palivo pro krbová kamna. Jde však o položky zanedbatelné.

Vyzkoušet si ho můžete i vy

Máte chuť si život v takovém tiny housu vyzkoušet? Můžete, a to přímo v Rocksky House. Majitelé ho pronajímají k zážitkovým pobytům. Stačí navštívit stránky www.rockskyhouse.cz a zarezervovat si některý z nabízených termínů.

Je to skvělý způsob, jak zjistit, jestli je tento způsob života pro vás, co vám vyhovuje, co naopak ne a co byste si představovali vyřešit lépe.

Co vše můžete v Rocksky House zažít uvidíte na tomto videu:

S majiteli se můžete lépe seznámit také prostřednictvím videa na serveru Novinky.cz.