Pět triků, jak udělat z malého domu místo, ve kterém se cítíte dobře a působí na vás prostorně. Tiny housy jsou stále oblíbenější, když se lidé snaží žít více v minimalistickém stylu. Navrhnout malý prostor tak, aby byl funkční a působil prostorně, může být však obtížné. S několika kreativními triky lze však i ten nejmenší dům zvětšit.

 1. Využijte zdi jak umělecky tak i funkčně
  Využijte kreativitu a obrazy pověste na zdi. Nejen, že to vypadá dobře, ale také na ně můžete věsit vzkazy nebo nákupní seznamy. Na stěny také můžete pověsit některé věci, abyste uvolnili plochu a získali tím tak další úložný prostor.
 2. Zvolte světlejší barvy
  Světlá paleta barev využije přirozeného světla a dům tak bude působit prostorněji. Celobílý prostor s výraznými barvami ho může také opticky zvětšit.
 3. Vezměte si dovnitř přírodu
  Rostliny dodají hloubku místnosti a vytvoří iluzi více prostoru. Skupina kaktusů nebo rostlin s dlouhými listy může malý prostor opticky zvětšit.
 4. Zrcadla
  Zrcadla odrážejí světlo a dodají místnosti hloubku. Strategicky umístěné zrcadlo může vytvořit dojem dalšího okna. Několik menších zrcadel umístěných mezi obrazy na stěně vytvoří zajímavý design.
 5. Více oken
  Čím více oken v domě, tím větší prostor se vytvoří. Skleněné posuvné dveře jsou skvělou alternativou k běžným dveřím a propouští více světla.

Tyto tipy nejsou omezeny pouze na tiny housy. Mohou pomoci s organizací a úsporou prostoru v domě jakéhokoli typu a velikosti. S trochou kreativity a přizpůsobivosti tak můžete udělat váš malý dům prostorným.

Zdroj: https://www.thewaywardhome.com/