Obyvatelé běžných domů a bytů to mají jednoduché. Mohou si pojistit nemovitost i domácnost za pár korun. Majitelé tiny housů, hlavně těch na kolech, to dosud udělat nemohli. Situace se ale mění.

Tiny housy jsou pro pojišťovny neuchopitelné

K identifikaci nemovitosti stačí její adresa. Na ní dům stojí a dokud nespadne, stát také bude. Domácnost je pak veškeré vybavení. Nemovitosti i domácnosti se navíc pojišťují už velmi dlouho. Trh s tím umí velmi dobře pracovat a pojistné může být velmi nízké.

U tiny housu je to ale výrazně složitější. Už jen samotná definice toho, co vlastně tiny house je. Některé jsou na kolech, jiné bez nich. Kompromisem jsou pak tiny housy na podvozku, který má kola sundaná, nebo nejsou k převozu konstruována. Některé tiny housy jsou pevnou součástí podvozku, jiné jsou na něm jen položené a připevněné. Zdá se to jako maličkost, ale z pohledu zákona jde o zásadní rozdíly.

Tiny housy navíc nemají číslo popisné, tedy ani adresu. A mnohé nenabízejí ani žádný jiný způsob jasné identifikace.

Vytvořit smysluplné pojištění je tedy hodně náročné a vzhledem k nevelkému trhu ho tedy pojišťovny běžně nenabízejí.

Pojištění na míru tiny housům

Pojistit si tiny house je rozhodně moudré. Hlavně, pokud stojí mimo obydlené oblasti. Proto jsme přemýšleli, jak situaci napravit a nabídnout tuto možnost za rozumných finančních podmínek.

Oslovili jsme tedy mimo jiné Generaly Českou pojišťovnu s návrhem produktu šitého přímo na míru tiny housům. Lidé z pojišťovny nám vyšli vstříc a nyní můžeme nabídnout dva základní druhy pojištění „stavby“ a domácnosti.

První varianta pojištění je vázána na konkrétní místo. Je tedy vhodná pro tiny housy, které se nebudou přemisťovat, resp. to nebudou dělat příliš často. Nezáleží na tom, jestli mají funkční kola a je možné je přetáhnout jinam, nebo jestli jsou položené na zemi.

Druhý typ pojištění je připraven pro majitele tiny housů s SPZ, kteří je převážejí častěji Toto pojištění platí po celé České republice.

Pojistit si můžete „stavbu“ i domácnost.  Navíc jsme pro vás vyjednali speciální podmínky, které získáte exkluzivně u nás.

Podívejte se na podmínky pojištění, které jsme pro vás vyjednali a získáte je jen na našem portálu