A ještě za to platí 1200 USD! I v Los Angeles, kde David v době natáčení videa žil, se dá za podobné peníze pronajmout aspoň malý byt v ne příliš žádané oblasti.

Jedním z důvodů je možnost komunitního bydlení. Malá krabice, ve které David přespával, je součástí většího objektu. V něm jsou sdílené prostory, jako je kuchyně, kino, posilovna nebo třeba coworking prostor, ve kterém se scházejí lidé pracující na PC. Občas pracují spolu, jindy zase každý na svém.

Je to ale jedna ze zajímavých možností, jak získat první kontakty, a přitom minimalizovat náklady na bydlení. Velkým tématem je tu tedy komunita.

Proč o tom píšeme zde? Je to ukázka, že se dá žít i na prostoru, oproti kterému je malý tiny house prostorově velkorysý.

A pak, i v České republice už dnes víme o několika plánovaných komunitách pro tiny housy, ve kterých se mají potkávat lidé podobných názorů, cílů a životního stylu. Považujeme to za jeden ze směrů, kterým se bydlení v tiny housech bude vyvíjet.

Video bylo natočeno v břenu roku 2020. Vidět ho můžete na YouTube kanálu Michala Šopora (nebo Instagramu) nejen o životě v USA. Rozhovor je s Davidem Drobíkem, který má také svůj YouTube kanál i Instagram.