Existuje elegantní způsob, jak vařit i péct s minimálními nátoky na prostor i elektřinu. Je lety osvědčený, český a vlastní ho i britská královská rodina.

Řeč je o Remosce z Frenštátu pod Radhoštěm, ve které můžete péct i vařit. V České republice se sice nejvíce používala v 70. a 80. letech, ale i dnes je až překvapivě skvělým řešením.

Vypadá jako velká robustní pánev na nožičkách s pokličkou. V tomto případě poklička nejen uzavírá prostor, ale také ho velmi efektivně vyhřívá. V míse je tak možné péct i vařit.

Když ji nevyužíváte, nepřekáží

Sporák zabírá velké množství místa, které majitelé tiny housů potřebují k jiným účelům. Proto si mnoho z nich koupí jen dvou plotýnkový vařič a do pečení se nepouští.

Remoska je však skvělým řešením, jak s prostorem pracovat. Je sice o dost větší než klasická pánev, po pečení ji však můžete uložit do skříňky. Nepotřebujete tak místo pro sporák a ten vám tak celou dobu nepřekáží. Při používání můžete Remosku položit klidně na kuchyňský stůl nebo jiné místo, kam dosáhne elektrická přípojka.

Zdroj: chatar-chalupar.cz

Uvařte si v jednom hrnci

Kromě pečení je skvělé i vaření. Pro Remosku existuje mnoho receptů, které se vaří právě jen v ní. Nepotřebujete žádné další hrnce. Díky tomu je jednodušší, rychlejší a úspornější také mytí nádobí.

Nevěříte? Podívejte se na recepty na https://www.youtube.com/c/Remoska/videos. Najdete zde recepty od anglické snídaně přes kuřecí seté se smetanou až po buchty a domácí chléb. Mnoho inspirace naleznete také ve facebookové skupině Remoska / Pečenka- recepty, rady, tipy (https://www.facebook.com/groups/2254821894538100).

Díky tomu, že je Remoska® při vaření uzavřená, je jídlo šťavnatější a uchovává si více živin.

Vaření v Remosce je navrženo tak, aby vyžadovalo minimální péči. Většinou je nutné hlídat pouze čas, po který se má připravovat. Nehrozí vyvaření vody, není nutné míchat apod.

Úspora při vaření a pečení

Remoska® je uzavřená pečící mísa s malým prostorem. Díky tomu efektivně pracuje s teplem. Vždy ohřeje jen malé množství vzduchu, které pak jen dohřívá.

Ušetří tak až 75 % elektrické energie oproti jiným způsobům vaření a pečení.

I když je z důvodu menšího prostoru v tiny housech potřeba při běžném vaření více větrat, abyste se zbavili hlavně vodní páry, a prostor pak znovu vytopit, Remoska® to díky uzavřenému prostoru nepotřebuje, tedy alespoň ne v takovém množství. V zimě tak můžete ušetřit za vytápění.

Tradice a oceňovaná technologie

Remoska® existuje už 60 let a funguje na stále stejném principu. Před revolucí šlo o velmi oblíbený výrobek a nacházel se ve většině domácností. I v těch, kde měli běžný sporák s troubou.

Začátkem 90. let měla značka namále, stejně jako mnoho dalších. Naštěstí nejen přežila, ale dnes úspěšně dobývá svět. Velmi oblíbená je například ve Velké Británii, kde ji vlastní i anglická královská rodina.