Pro příznivce bydlení v tiny housech, maringotkách, kontejnerových domech a dalších typech alternativního bydlení nemusí být jednoduché si najít spřízněnou duši. Jako by nestačili všechny ostatní komplikace, které při hledání nového vztahu překonávají všichni, vyznavači tiny housů hledají v dnes stále ještě malé komunitě lidí, kteří stejným způsobem žijí, nebo žít chtějí.

Vše ještě více komplikuje skutečnost, že život v tiny housech je považován za alternativní. Zvolit si ho za svůj a jít vlastní cestou proti proudu vyžaduje silnou osobnost. Pokud se pak potkají dvě takové, nemusí být soužití snadné.

Donedávna bylo nutné jít tradičními cestami a filtrovat všechny, pro které byl alternativní životní styl překážkou.

I proto se tolik párů seznámilo před stavbou či nákupem tiny housu a změna životního stylu byla rozhodnutím obou. V případě, že to byla touha jen jednoho z nich, většinou zůstala jen v říši snů a nikdy nenaplněných přání.

11. 11. 2021 ale vznikla facebooková skupina, která nabízí právě dosud chybějící prostor k seznamování. Jmenuje se Seznamka nadšenců pro maringotky a alternativní bydlení a založil ji Martin Gross. Skupina je veřejná, takže se do ní může přihlásit každý a před přihlášením i vidí, jak to v ní funguje.

Zatím není extra velká a členové se nepočítají na tisíce, ale pozvolna roste. Držíme pěsti a přejeme, ať v ní každý najde toho, koho hledal.