Nechcete se vzdát luxusu víkendové chaty ale chcete, aby fungovala pouze na obnovitelné zdroje? Je to možné! Finský designér Robin Falck se rozhodl takový tiny house vytvořit pod názvem Nolla Cabin.

Nolla Cabin má 10m2 a je zcela mobilní. Jedním z důležitých aspektů byla jednoduchá konstrukce. Jednotlivé díly jsou k sobě připevněny šrouby takže ji můžete jednoduše sestavit a rozložit bez potřeby těžké techniky. Důležité jsou také plně nastavitelné podstavce, které umožňují přizpůsobení různým druhům terénu. Inspirací také bylo prosvětlení celé stavby kterou Falck dosáhl pomocí vstupu světla vchodem a proskleným čelem. Díky fungování na obnovitelných zdrojích je pobyt naprosto bez emisí.

 

Módou dnešní doby je zbytečné vyhazování rozbitých věcí. Místo opravení hned kupujeme náhradu což není úplně udržitelné. Nolla Cabin není vytvořená z nijak složitých dílů proto si každý může repliku jakéhokoliv dílu vyrobit. Stačí mu jen materiál a trocha šikovnosti.

 

Nolla Cabin je momentálně k vidění na ostrovu Vallisaari, který je jeden z nejrozmanitějších ostrovů v souostroví města Helsinky. Najdeme ji v krásné přírodě přitom centrum Helsinek není daleko.

Zdroj: http://robinfalck.com/nolla