Americký portál your-rv-lifestyle.com se již dlouho zabývá vším co souvisí s minimalistickým bydlení a kempováním. V jednom z posledních článků zveřejnili top 10 míst, které určitě navštívit v Kalifornii společně s nejlepšími RV kempy. Ve spolupráci s your-rv-lifestyle.com Vám přinášíme tyto místa a kempy a třeba si někdo z Vás naplánuje cestu po Kalifornii se svým domečkem.

 

1. Yosemite National Park

Zastávka v jednom z nejoblíbenějších národních parků země na cestě karavanem v Kalifornii je nutností. Yosemite, který je snadno dostupný ze San Francisca má více než 1200 čtverečních mil a je připravený až jej celý prozkoumáte. Rezervace je nejlépe známá pro své úžasné vodopády, obří sekvoje a také mnoho geologických zázraků, jako je horolezecká mekka El Capitan a slavný Half Dome.

Vzhledem k tomu, co zde můžete vidět a dělat zřejmě budete chtít zaparkovat svůj domeček v jednom ze 13 kempů rozmístěných kolem parku, které nabízí mnoho vybavení a dechberoucí výhledy. Většina kempů nabízí kompletní přípojná místa a pitnou vodu.

Upper Pines Campground je otevřený celoročně, a nachází v srdci Yosemitského údolí. Je tak skvělou základnou pro objevování všech hlavních atrakcí parku. Yosemite Lakes Public RV Camping má více než 250 míst pro obytné vozy a bohaté vybavení včetně klubovny, sportovních hřišť a herny. Yosemite Westlake Campground and RV Park se nachází 24 mil od západního vstupu do parku a nabízí nepřeberné množství zábavných aktivit od rybaření na jezerech a raftingu na řece až po pěší turistiku a jízdu na koni.

2. Death Valley

Death Valley neboli  údolí smrti, které se rozprostírá na hranici mezi východní Kalifornií a Nevadou je zemí extrémů, ale při výletu karavanem po Kalifornii byste si ho neměli nechat ujít. Národní park Death Valley je jedním z nejvýznamnějších národních parků v USA i navzdory svému poněkud děsivému názvu je domovem rozmanitosti a úžasné krajiny.

Najdeme zde velmi náročný terén, takže je velmi důležité se na tuto cestu pouští dobře připravit. V parku naleznete vše od pustých solných plání až po pramenité oázy plné divoké zvěře, ale také atrakce jako Titus Canyon, Mesquite Flat Sand Dunes a Devil’s Golf Course.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní v tomto pozoruhodném regionu existuje zde mnoho kempů s vynikajícím vybavením, ze kterých si můžete vybrat. Furnace Creek Campground je oblíbenou volbou pro kalifornské výletníky s přípojnými místy a také místa pro větší skupiny.

Nocleh v Stovepipe Wells Village RV Park, kde se cítíte jako uprostřed měsíční krajiny s úžasnými východy slunce.

3. Sequoia National Park

Tento kouzelný národní park je rozhodně jedním z těch, které můžete přidat do svého itineráře na putování po Kalifornii. Návštěva národního parku Sequoia je zážitkem, který si nesmíte nechat ujít, park je domovem obrovských sekvojí ve skořicovém odstínu, které svou velikostí prostě berou dech. Můžete si zde také užít malebné projížďky parkem po zpevněných cestách.

Pokud jde o národní parky v Kalifornii, tento nabízí spoustu věcí, které můžete dělat od pěší turistiky, horolezectví až po pozorování divoké zvěře a mnoho dalšího. V zimě se vydejte na sjezdovky nebo na běžky, kdy zasněžená krajina je bílou říší divů.

Můžete strávit několik dní v jednom z 31 kempů pro obytné vozy v parku nebo v suchém kempu podél řeky Kaweah. Vřele doporučujeme kemp Sequoia National Park RV Camping ve Three Rivers. Je to jen pět minut od vchodu do parku Sequoia a je to skvělý základní tábor pro objevování.

V příští části se můžete těšit například na Joshua Tree National Park, Alabama Hills a mnoho dalšího.

 

Ve spolupráci s: https://www.your-rv-lifestyle.com

Zdroj: https://www.your-rv-lifestyle.com/best-rv-camping-in-california/