Americký portál your-rv-lifestyle.com se již dlouho zabývá vším co souvisí s minimalistickým bydlení a kempováním. V jednom z posledních článků zveřejnili top 10 míst, které určitě navštívit v Kalifornii společně s nejlepšími RV kempy. Ve spolupráci s your-rv-lifestyle.com Vám přinášíme tyto místa a kempy a třeba si někdo z Vás naplánuje cestu po Kalifornii se svým domečkem.

4. Pacific Coast Highway

Připravte se na velkolepou podívanou podél této světově proslulé dálnice. Pokud cestujete mezi San Franciskem a San Diegem v Kalifornii, musíte si prostě udělat výlet po Pacific Coast Highway a užít si neuvěřitelný pobřežní výhled.

Tato klikatá cesta podél pobřeží centrální Kalifornie, známá také jako Highway 1, začíná v Monterey a prochází některými z krásných pobřežních měst v Kalifornii. Cesta v klidném tempu trvá asi pět hodin, ale je zde mnoho úžasných míst, kde můžete zastavit a tato místa prozkoumat. Například můžete navštívit historickou misi San Juan Capistrano,  pokochat se úžasnými výhledy na Big Sur a vychutnat si slunce v plážovém městečku Santa Barbara.

Podél pobřežní kalifornské trasy je spousta RV kempů, kde můžete zastavit a strávit pár dní objevováním okolí. Manchester Beach KOA na kalifornském pobřeží Mendocino je místo, kde si můžete užít potápění, rybaření a fantastická místní vinařství. Další RV kempy, které stojí za zmínku, jsou Ocean Mesa Campground v El Capitan v Santa Barbara a Chula Vista RV Resort v San Diegu.

5. Joshua Tree National Park

Pokud máte rádi přírodu a máte rádi pěší turistiku, horolezectví a jízdu na horském kole, pak je národní park Joshua Tree nutnou zastávkou na vaší cestě po Kalifornii. Do parku se můžete dostat z Los Angeles nebo San Diega po dobře zpevněných cestách. V parku najdete více než 4500 zavedených horolezeckých tras a přírodních pramenů ke koupání.

Joshua Tree, přezdívaný místními „J-Tree“, je nádherné místo v srdci Kalifornie, kde se vysoká mohavská poušť setkává s nízkou pouští Colorado. Obklopena úžasnou flóru včetně zvláštních stromů yucca, po kterých je region v Kalifornii pojmenován.

Nezapomeňte navštívit vnitrozemské Salton Sea, kde najdete úžasné výhledy a uděláte si skvělé fotografie. Až budete připraveni zaparkovat a relaxovat, vydejte se do kempu Jumbo Rocks Campground. S více než 124 místy je největší v parku, ale v letních měsících bývá tento kemp velmi vytížen takže si nezapomeňte na včastnou rezervaci. Další variantou je Belle Campground nebo také Hidden Valley Campground uprostřed parku s místy zastrčenými mezi skalami.

6. Alabama Hills

Alabama Hills ležící na úpatí pohoří Sierra Nevada západně od Lone Pine je vstupní branou do zasněžené Mt. Whitney, nejvyšší hory v Kalifornii. Tato krásná oblast je dobrým doplňkem vašeho plánu výletů v Kalifornii, protože stojí za, abyste viděli nádhernou krajinu, neobvyklé skalní útvary a evokující scenérie.

Vydejte se k Mobius Arch pro dokonalé fotky hory Whitney nebo se zastavte a užijte si řadu outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, běh po stezkách, cyklistika, jízda na koni, horolezectví a rybaření. Kalifornští výletníci milují tuto oblast, protože je to skutečné dobrodružství v divočině.

Alabama Hills je rozptýlená kempingová oblast v otevřené poušti proto můžete kdekoli zastavit a strávit noc. Je to skvělá oblast vhodná pro kempování s rodinou, kde můžete strávit několik dní. Je snadné najít své vlastní odlehlé místo.

V příští a poslední části se můžete těšit například na Kings Canyon National Park, Lake Tahoe a mnoho dalšího.

Ve spolupráci s: https://www.your-rv-lifestyle.com

Zdroj: https://www.your-rv-lifestyle.com/best-rv-camping-in-california/