Americký portál your-rv-lifestyle.com se již dlouho zabývá vším co souvisí s minimalistickým bydlení a kempováním. V jednom z posledních článků zveřejnili top 10 míst, které určitě navštívit v Kalifornii společně s nejlepšími RV kempy. Ve spolupráci s your-rv-lifestyle.com Vám přinášíme tyto místa a kempy a třeba si někdo z Vás naplánuje cestu po Kalifornii se svým domečkem.

 

7. Kings Canyon National Park

Toto je další z nádherných kalifornských národních parků, který vyžaduje návštěvu na vaší cestě. Tento státní park je domovem nejhlubšího kaňonu ve Spojených státech, skalních výchozů a tyčících se stromů. Navštivte strom General Grant v Grant Grove, také známý jako „Vánoční strom národa“ nebo si prohlédněte největší háj sekvojí na světě v kaňonu Redwood, kterým je Kalifornie známá.

Toto krásné údolí je také skvělé pro outdoorové aktivity, můžete se vydat na pěší túru ale také na výlety na kole i koních. Většina kempů pro obytné vozy v parku je obklopena úchvatnou scenérií. Můžete například kempovat mezi obřími sekvojemi kousek od slavného stromu General Grant v kempu Azalea Campground, který je nejkrásnějším kempem v parku. Riverbend RV Park se nachází na Kings River a má krásné travnaté plochy s výhledem na řeku. Je to skvělé místo pro rybaření a relaxaci u řeky.

 

8. Lake Tahoe

Krásně kobaltově modré jezero Lake Tahoe je dalším ideálním místem k zastavení na cestě po Kalifornii. Jezero Tahoe je poseté po březích malými městečky a nabízí spoustu venkovních dobrodružství, jako jsou prohlídky památek, pěší turistika, kempování a plavby na jezeře.

Na Kalifornské straně jezera budete mít velký výběr kempů doporučujeme ale zůstat v blízko jezera, abyste si mohli užívat pozemní i vodní aktivity. Campground By The Lake je super pohodlný park v South Lake Tahoe, který má zalesněná místa, snadný přístup k jezeru a umožňuje kempování i se psem. Tahoe Valley RV Resort je obklopený tyčícími se borovicemi, majestátními výhledy na hory a navíc je tento kemp velmi luxusně vybaven. Camp Richardson Historic Resort & Marina má místa u jezera a přístav s kompletními službami.

 

9. Big Basin Redwoods State Park

Státní park Big Basin Redwoods je zastrčený v srdci sekvojového lesa a je domovem některých neuvěřitelně vysokých stromů, které jsou staré stovky let. Nasedněte na kolo, vydejte se na túru po 170 mil dlouhém systému stezek nebo si v létě užijte výlet na kajaku pod vedením rangerů.

Budete mít možnost přespat v jednom ze 146 kempů ve státním parku. Kempy Blooms Creek a Sempervirens jsou tou nejlepší volbou, pokud chcete zažít to správné dobrodružství a usínat přímo mezi sekvojovými stromy.

10. Napa Valley

Údolí, které se rozprostírá na sever 35 mil od Valleja poblíž Oaklandu v Kalifornii, je poseté krásnými statky, hrady v evropském stylu a slavnými vinařstvími. Někteří z nejlepších vinařů na světě nazývají tento region domovem vína, takže je zde spousta degustací vín.

V okolí Napa Valley jsou vynikající kempy pro obytné vozy, takže po všech těch degustacích nebude těžké najít místo, kde byste se ubytovali. Calistoga RV and Campground se nachází v srdci vinařské oblasti a v docházkové vzdálenosti od půvabného města Calistoga. Pokud jste milovníkem golfu, můžete si zatrénovat na devítijamkovém veřejném golfovém hřišti. Mezi další doporučené kempy v této oblasti jsou Napa Valley Expo RV Park a kemp Steele Canyon na krásném jezeře Berryessa. Oba mají kompletní přípojná místa a řadu aktivit jako plavbu lodí, rybaření a koupání na jezeře.

 

 

Ve spolupráci s: https://www.your-rv-lifestyle.com

Zdroj: https://www.your-rv-lifestyle.com/best-rv-camping-in-california/