Způsobů, jak řešit úložné prostory v interiéru je mnoho. V závislosti na typu našeho obydlí pro nás může jeho řešení vyžadovat trochu více kreativity a plánování. Pokud si však s úložným prostorem poradí majitelé menších bytů, garsonek, či nomádi, kteří celé měsíce tráví v obydlené dodávce na cestách, zvládne jej jednoduše i majitel tiny housu. Neměli bychom však zapomenout, že myšlenkou trendu tiny housů je právě minimalistický styl života. Měli bychom si tedy tak či tak důkladně promyslet, které z věcí opravdu k životu nutně potřebujeme a od kterých upustíme.

Plánování úložných prostor

Pokud jsme majiteli rodinného domu, či dokonce jiného většího obydlí, pravděpodobně pro nás nebude problém najít dostatek místa pro naše věci. Čím se však naše obydlí zmenšuje, problém s uschováním věcí se naopak zvětšuje. Při plánování našeho tiny housu se tak tento neduh nejjednodušeji vyřeší již právě při vytváření projektu.

Jelikož budeme velice pravděpodobně omezeni prostorem, musíme si jej dobře rozmyslet ještě před výstavbou. Bohužel se asi nevyhneme potřebě nábytku na míru, či jinému, více kreativnímu řešení. I když však Ccena nábytku na míru však bývá vyšší, než u nábytku typizovaného, jelikož na něj je větší spotřeba materiálu a lidské práce, je zaručené, že náš tiny house bude unikátní.

Vestavěný nábytek

I při tomto minimalistickém stylu života bude potřeba si některé věci ponechat a mít tedy místo pro jejich uložení. Nejčastějším řešením, které zároveň maximálně využívá potenciál prostoru, je vestavěný nábytek. V dnešní době už je na trhu veliké množství materiálů, barevných provedení, či jiných možných požadavků na náš vysněný nábytekvariant našeho vysněného nábytku. Určitě tedy nebudeme ochuzeni o možnost volby vlastního stylu.

Prostory v podlaze

Majitelům karavanů toto řešení určitě nebude cizí. Běžně se tímto způsobem získává alespoň menší prostor pro uskladnění nápojů, nádobí a jiných dalších předmětů. V případě tiny housů někdy získáme i jakési „druhé poschodí,“ čímž mám na mysli například vyvýšené lůžko v patře. Podlaha v mezipatře nám tedy nabízí potenciální místo pro ukládání věcí v podlaze, jako tomu může být v přízemí. Musí se s ním však počítat již dopředu.

Vrchní skříňky

V porovnání s karavany lze podobně využít i vrchní skříňky s výklopným otvíráním nahoru. Ty lze využít opět v místě určenémumístit do prostoru určeného pro spaní nebo například jimi například lze zaplnit prostor nad sedací soupravou v obytné části. Je však nutné využít správnou hloubku, abychom se při každém zvednutí neuhodili do hlavy, ale zároveň se nám do nich věci vešly věci.

Nebojte se zeptat

Strašák v podobě úložných prostor by nás určitě neměl odradit od našeho vysněného tiny housu. Tento problém je vždy velice efektivně řešitelný a na trhu je dnes již spoustu vychytávek, které se neustále zlepšují. Navíc je nám vždy k dispozici osoba, na kterou se v případě nouze lze obrátit, ať už jde o interiérového designéra, truhláře, či přímo architekta, který nám pomáhá s plánem našeho tiny housu.