Společnost Aeromine postavila neobvyklou stacionární turbínu na výrobu elektrické energie. Zařízení se již testuje a výsledky zatím vypadají velmi slibně. Zařízení poskytuje více elektřiny než solární panely a je schopno pokrýt 100% potřeby budov podle vyjádření výrobce.

Patentové řešení týmu inženýru z Aeromine ve spolupráci s laboratoří Sandia má za výsledek inovativní turbínu bez vnějších pohyblivých lopatek. Turbína využívá na zachycení a zesílení poryvů větru speciálně tvarované vertikální profily. Tyto profily slouží k vytvoření podtlaku, který vyvolá pohyb skryté turbíny a ta generuje elektrickou energii v uzavřeném tunelu. Celé zařízení je asi 3 metry vysoké a více než metr široké. Celé zařízení je tiché, bezpečné pro ptáky a šetrné k životnímu prostředí.

Vývojáři zdůrazňují, že se 100% jedná o zelenou energii. Turbíny zabírají přibližně 10% plochy, kterou by zabraly solární panely o stejném výkonu. Podle firmy Aeromine se jedná o ideální řešení pro budovy s plochou střechou na nichž se dá postavit celá řada turbín o výkonu 5kW každá. Nevýhodou ale je, že turbína musí být postavena na místě s co nejstálejším směrem větru.

Zdroje:
https://www.aerominetechnologies.com

Všechny témata