Tiny house v korunách stromů je další z možností minimalistického bydlení. Švédský architekt Bertil Harström se rozhodl vytvořit jeden takový tiny house trošku netradičním způsobem. Kladl velký důraz na to, aby tiny house co nejvíce souzněl s přírodou. Inspiraci si vzal od ptáků a hnízd, které si staví na své bydlení. Vytvořil tedy tiny house pod názvem The Bird’s Nest, který svým vzhledem připomíná ptačí hnízdo.

 

 

 

Do ptačího hnízda se dostanete pomocí žebříku a poklopu v podlaze. Uvnitř můžete využívat plochu o velikosti 17m2 a najdete zde vše důležité. Výhodou jsou také posuvné dveře díky kterým můžete vytvořit 2 oddělené ložnice. Zajímavostí jsou také malá okna, kterými si budete užívat výhled do okolní přírody a také přenos světla dovnitř hnízda. The Bird’s Nest je vybaven udržitelným vodním systémem Rukkamoinika.

 

 

The Bird’s Nest si můžete prohlédnou a také pronajmout ve Švédsku v Treehotel. V Treehotel naleznete i spoustu jiných velmi zajímavých tiny housů na stromech, které si můžete pronajmout a nasát atmosféru života v korunách stromů.

 

Zdroj:https://www.treehotel.se/en/