Přesná definice tiny housu neexistuje. Při vzniku našeho portálu jsme tedy tiny house definovali jako mobilní „dům“, který je možné převést jako nenadměrný náklad. Určení, zda jde o tiny house nebo ne, určovala vysoká mobilita bez ohledu na to, jestli je možné legálně tahat po silnici, nebo je nutné ho naložit. Nebylo pro nás rozhodující ani to, jestli se tiny house skládá ze dvou či více modulů, pokud bylo možné každý z nich převést v rámci běžných dopravních předpisů a na místě je spojit.

Našim čtenářům a fanouškům tak ale unikali informace o mnoha zajímavých projektech, které jsou třeba jen o trochu širší, než povolují dopravní předpisy. Příkladem je třeba Freedomek, jeden z prvních moderních mobilních domů v ČR.

Proto jsme rozšířili definici tiny housu na obydlí, která jsou mobilní, a je tedy možné je převážet, byť jako nadměrný náklad, nebo nabízejí maximálně 30 m2 obytné plochy, pokud mobilní nejsou.

K nejznámějším maringotkám kontejnerovým domům, mobilheimům, klasickým tiny housům na podvozku s koly uprostřed přívěsu budeme přinášet také informace o modulárních domech, domech na stromech a dalších obydlích, které nezapadají do žádné předem určené kategorie.