O glampingu se mluví stále častěji. Jde o ubytování, které nabízí jedinečné zážitky. Může jít o velmi luxusní maringotku s vlastním krbem a saunou, domek na stromě, zajímavou chatu uprostřed přírody, ubytování v kopuli, jurty, stany a mnohé další.

Slovo glamping vychází ze slov „glamorous camping“, což se dá přeložit jako „úžasné kempování“. Postupem doby však slovo „kempování“ pozbylo původního významu táboření či stanování. Z něj zůstala skutečnost, že ubytování bývá v malých prostoru, většinou pro pár nebo pro jednu rodinu. Tedy v tiny housech.

Spartánské i luxusní

Glamping může nabízet objektu bez vody a elektřiny se suchým záchodem, ke kterému se navíc dostanete jen po žebříku. To je běžné třeba u domů na stromech, u kterých je zavedení koupelny a WC v podstatě nemožné. To ale neznamená, že ve všech ostatních ohledech se nemusí jednat o pohodlné ubytování. Ubytovat se ale dá třeba i na posedu, v jurtách apod.

Na druhé straně pak jsou například maringotky v hodnotě několika milionů korun, kde ubytovaní najdou kromě základního komfortu také saunu a krb.

Více než o luxus tu jde o výjimečný zážitek, na který bude host dlouho vzpomínat, o kterém bude vyprávět známým a s fotkami se stane hvězdou na sociálních sítích.

Chcete si glamping vyzkoušet?

Jedním ze zajímavých portálů, které se na glamping zaměřují, je například Amazing Places. Tento portál je výjimečný výběrem objektů, a hlavně možností zakoupení voucheru, který je pak možné použít i jako dárek.

Pokud vám ale jejich nabídka nevyhovuje, stačí zadat slovo glamping do některého z vyhledavačů. Nabídka glampingu je dnes skutečně velká.

Chcete sami poskytovat glamping?

Máte zajímavý nápad na glamping a chuť ho realizovat? Napište nám na jiri@tinyhousespace.com. Rádi vám s realizací i následným pronájem pomůžeme.