Přestěhujete-li  se v příštím životě na Mars, podívejte se s námi, v čem budete bydlet. Může to být Tiny (malý ) House kopule neboli pavilon „dome“, ale může to být i Big ( velký ) House pavilon.

Dokonalou a nesmírně pevnou konstrukci kopule tvořenou krystalickou mřížkou, lze postavit v různých velikostech a může se i  navzájem propojovat. Odolá bez potíží větrům síly vichřice a díky dokonalé aerodynamice ji uvnitř ani neuslyšíte.

Vytápěná nebo ochlazovaná plocha vnějšího pláště bude vždy v přepočtu  na užitnou plochu menší o 30% – tedy ušetříte vždy 30% na topení nebo chlazení- budete- li bydlet v pavilonu. Například  při 7m průměru, získáte  obytnou plochu 40 m2 se středovou výškou 4m.  U krajů potom zůstává stojná výška přes 2 m!

Pavilon není nic nového pod sluncem. První kopuli postavil v 50. letech 20. století  americký architekt R. Buckminster Fuller, když navázal na práci Waltera Baursfelda, který vytvořil úplně první koncept pavilonu na střeše německé továrny Carl Zeiss v Jeně. Na světě existuje řada podobných projektů a staveb.

Projekt www.domeeco.com  postavil kvalitní verzi této vyzkoušené stavby.  Ta je tvořena základnou, která je od země izolována a může mít prostupy na inženýrské sítě . Horní část je konstruována z dřevěných prutů a překryta kvalitní plachtou fólie Serge Ferrari STAM 6002. Ta vyniká vysokou odolností proti roztržení,  dále lehkostí a mimořádnou pružností. Proto se netrhá ani nedeformuje. Plachtu lze opatřit jakýmkoliv  potiskem. Okna si potom navrhnete kdekoliv, kde je to žádoucí.

Jako izolace slouží speciální výplně vnitřní konstrukce. Jejich izolační vlastnosti nahradí 30cm zdiva.

Pavilon lze rovněž doplnit o solární panely,  či větrnou elektrárnu.

Pavilon  může sloužit pro rekreační i trvalé bydlení. Stejně tak může sloužit jako komfortní zázemí pro letní nebo zimní sporty, golfové kluby, může být půjčovnou sportovního vybavení, květinářstvím, kavárnou, restaurací nebo třeba hvězdárnou s barem.