Návrháři Dominic Ash a Jeremy Fitter se rozhodli pojmout tiny house trošku jinak. Místo klasické hranaté stavby se vydali cestou, kdy tiny house připomíná svým tvarem spíše vejce.

 

Svůj tiny house nazvali The Escape Pod, který je postaven z cedrových šindelí, dále na něm najdeme luxusní březové dřevo a evropský dub. Naši pozornost zaujmou určitě vstupní dveře, které jsou inspirovány letadly a mají stejný zasouvací mechanismus. Díky umístění půl metru nad zemí je Pod plně otočný a může neustále chytat slunce do svých zakřivených oken. Důležitá je také izolace, kterou má Escape Pod velmi silnou, dále je vybaven podlahovým topením a také kamny.

 

Momentálně najdeme v nabídce 2 varianty k bydlení, ale také variantu zahradního domku a kanceláře. Každý Escape Pod se dá upravit podle specifických přání zákazníka, proto je jen na vás jak bude vypadat. Každý díl stavby je vyráběn s přesností v dílně, je celý lehce rozložitelný a sestavitelný. Při stavbě pouze musíme myslet na nutnost položení základů pomocí vysokozdvižného vozíku nebo jeřábu a tomu také přizpůsobit výběr vhodného pozemku.

Zdroj: https://www.podmakers.co.uk